(ФОТО) Моден водич за ниски девојки: Ако сте ситна, облекувајте се вака

(ФОТО) Моден водич за ниски девојки: Ако сте ситна, облекувајте се вака

Објавена во: Мода // Moj стил

Ниските девојки често се соочуваат со проблеми кога е во прашање облеката. Затоа модните експерти направија листа со совети која треба да ја следат сите поситни девојки при следниот шопинг.

# Облеката со принт ви е сојузник

Парчињата со разни принтови изгледаат феноменално на ситните девојки. Единствено треба да водите сметка принтот да не е прекрупен па да ве „изеде“.

# Мини чанти

Избегнувајте големи и гломазни чанти или торби, бидејќи ќе го нарушат вашиот изглед. Идеален избор за вас се малечките и средни модели.

# Струкирани капути и јакни

Кратките модели на јакни, сакоа, но и кошули би требало да бидат тесни и струкирани и да ја пратат линијата на телото. Избегнувајте широки модели кои паѓаат преку колковите.

# „V“ израз

Овој израз на модните парчиња ќе направи да изгледате повисоко и послабо. Освен овој, може да примените и израз на круф, но никако коскаст.

# Здолниште над колена

Миди и долгите здолништа и фустани визуелно ќе ве скратат, па затоа секогаш избирајте модели над колена. Моделите кои ја пратат линијата на телото се одличен избор, бидејќи ќе ги нагласат вашите нозе и половина.

# Должина на ракавите е важна

Без разлика дали купувате фустан, сако или блуза, внимавајте должината на ракавите да биде 3/4.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: