(ФОТО) Нешто страшно се случи со најубавото девојче на светот

(ФОТО) Нешто страшно се случи со најубавото девојче на светот

Објавена во: Мода // Moj стил

Секој родител смета дека неговото дете е најубаво во светот, Но, од убавите секогаш има поубави деца.

Едно такво е бебето од Америка со ангелски изглед, Ира Браун, кое влезе во модниот свет многу младо - на само 2 години.

Но, со текот на години се случи нешто страшно со убавото девојче.

Како минуваа годините така и се менуваше и изгледот. Во моментов има 10 години и се уште е во светот на модата, но не може да не се напомене дека многу малку луѓе ја препознаваат како поранешна убавица чиј изглед е споредуван со кукла.

И покрај фактот дека луѓето не ја препознаваат, таа продолжува да учествува во фото - проекти во кои позира за светски познати брендови. Покрај тоа, агенциите сè уште ја сметаат за една од најбараните модели во групата на деца.

Ира можете да ја следите и да уживате во нејзините фотографии кои ги споделува на личниот профил на Инстаграм, како и преку видеа кои ги објавува на Јутјуб. Сепак, многумина не попуштаат дека нема ни трага од поранешната убавица Ира. Тие тврдат дека е здебелена, па дури и дека е грдо 10 - годишно девојкче. „Страшно е! Нема ни трага од нејзината убавина“ - бурно реагираат.

Овие коментари не ја сречуваат Ира во своите цели. Имено, таа се убидува да се испроба и во актерските води. Во 2017 година таа го имаше своето филмско деби и беше поканета како споредна улога.

Некои обожаватели на младата ѕвезда се сигурни дека успехот на Ира е резултат на амбициите на нејзините родители, кои не биле преодредени да се остварат.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: