(ФОТО) „Oversized“ џемперите се есенски моден хит

(ФОТО) „Oversized“ џемперите се есенски моден хит

Објавена во: Мода // Moj стил

„Oversized“ џемперите и кошулите веќе неколку сезони се омилен тренд за секојдневните есенски прошетки. Еве неколку предлози како може да ги искомбинирате со скинати фармерки.

Карираните кошули никогаш не излегуваат од мода и многу лесно се комбинираат.

Светло сините кошули одлично стојат со малку потемни фармерки.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: