(ФОТО) Славни деца кои го реплицираа најиконскиот изглед на нивните родители

(ФОТО) Славни деца кои го реплицираа најиконскиот изглед на нивните родители

Објавена во: Мода // Moj стил

Кога сте дете на славна личност, сигурно постои искушение да облечете нешто од плакарите на вашите славни родители - или да направите своја модерна верзија на некои од нивните најзабележани изданија.

Галерија: 

# Каја Гербер и Синди Крафорд


# Демиен Харли и Елизабет Харли


# Шарлот Касираги и принцезата Каролина


# Џорџија Меј Jегер и Џери Хол


# Принцезата Викторија и кралицата Силвија од Шведска


# Трејси Елис Рос и Дајана Рос


# Лурдес Леон и Мадона


# Кралицата Летиција и кралицата Софија од Шпанија


извор: harpersbazaar
Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: