Фризури за девојки со коса до рамениците: Ако имате боб фризура, тогаш овие 6 фризури се за вас

Фризури за девојки со коса до рамениците: Ако имате боб фризура, тогаш овие 6 фризури се за вас

Објавена во: Мода // Moj стил

За да не ја носите косата секогаш на ист начин

Кога косата ни е пократка, мислиме дека немаме толку многу опции за правење фризури, но и малите детали ќе направат да изгледате поинаку. Ова се фризури кои можете да ги направите дури и ако вашата коса е прилично кратка.

Само затоа што вашата коса е пократка не значи дека не можете да направите никаква фризура. Можеби нема да можете да направите некои креации што ги можат девојките со долга коса, но не е дека сте без можности. Сега ќе ви покажеме неколку од нив! 

Тие се едноставни, лесни за правење и можат да бидат одлични како секојдневни фризури.

1. Свиткани врвови навнатре


2. Панделка


3. Залижана коса


4. Додадете шишки


5. Бранови во косата


6. Два машнички како фризура за празницитеОбјавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: