(Галерија) Модните катастрофи на познатите: Како не треба да носите хеланки!

(Галерија)  Модните катастрофи на познатите: Како не треба да носите хеланки!

Објавена во: Мода // Moj стил

По модните статистики, ова парче облека предизвикува најмногу модни катастрофи, бидејќи без разлика колку да се обидуваме да го носиме во секојдневни комбинации, речиси како по правило изгледаме вулгарно и евтино.

Модните експерти сметаат дека во светот на хеланките може да изберете само црна, тегет и кафеава, и само со нив не може да погрешите! Исто така, нивните совети се да ги комбинирате со туники кои покриваат го задникот, со „oversized“ џемпери и кошули, додека во областа на обувки се препорачуваат длабоки чизми или салонки - но тука комплетниот изглед треба да изгледа скапо и смело.

Хеланките сакаат да ги носат и светските ѕвезди како Ким Кардашијан, Џиџи Хадид и Џенифер Лопез и често даваат свои примери за „како не треба да носиме хеланки“. 


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: