ИСTO КАКО ВО ФИЛМОВИТЕ:НИК ЏОНАС И ПРИЈАНКА ЧОПРА СПОДЕЛИЈА ФОТОГРАФИИ ОД ВЕНЧАВКАTA ВО ИНДИЈА

ИСTO КАКО ВО ФИЛМОВИТЕ:НИК ЏОНАС И ПРИЈАНКА ЧОПРА СПОДЕЛИЈА ФОТОГРАФИИ ОД ВЕНЧАВКАTA ВО ИНДИЈА

Објавена во: Мода // Moj стил

Индиската актерка Пријанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас направија свадба како од бајките со официјална католичка и хинду венчавка, но и петденвни забави и прием. Фотографиите од петдневната забава ексклузивно ги објави магазинот Hello, а потоа ги превзеде и магазинот People.

Во продолжение погледнете дел од официјалните свадбени фотографии на 36-годишната убавица и нејзиниот 10-години помлад маж.
Фото: @nickjonas

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: