Го украдов ова парче од мајка ми и изгледам фантастично: ХИТ фустан со безвременски печат (ФОТО)

Го украдов ова парче од мајка ми и изгледам фантастично: ХИТ фустан со безвременски печат (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Оваа пролет, ѕирнете во плакарите на вашите мајки. Нема да верувате какви богатства можат да се најдат, вклучувајќи го и ова

Честопати кога размислуваме за нашиот изглед и за купување, размислуваме за новите парчиња што можеме да ги најдеме. Бескрајно гугламе во потрага по совршената комбинација, следиме што носат ѕвездите, размислуваме за комбинирање на нови и постоечки парчиња итн.

Се сомневаме дека ретко се сеќавате дека можеби веќе имате некои работи за вас кои би можеле да изгледаат совршено, токму во плакарот на вашата мајка.

Во седумдесетите беа популарни кратките ролка фустани кои маѓепсуваа со својата женствена силуета и способноста совршено да се вклопат со високи или рамни чевли. Ова е вистинско богатство кое можете да го искористите за себе.

Се разбира, под услов да е едноделен и да биде функционален, ролка фустанот на вашата мајка може да биде одлично парче за пролетните денови.

Прекрасно изгледа стилизиран со накит, а исто така изгледа моќно кога е споен со разноврсна чанта. Ова парче е веќе голем хит за пролет и можете да го најдете и во бутиците. Но, попривлечно (и поодржливо) е да се наследи одредено парче од својата мајка. Така со себе носите и искуство и време, кои придонесуваат за целокупното расположение.

Фото: Printskrin@sela_nicolas/Instagram

Извор: stil.kurir.rs

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: