Хејли Бибер го има одговорот: Како да го износите костимот во лежерна варијанта?

Хејли Бибер го има одговорот: Како да го износите костимот во лежерна варијанта?

Објавена во: Мода // Moj стил

Со ова парче може да експериментирате колку што сакате

На ова модно парче во последно време ретко кој може да одолее. Костимите станаа задолжителни парчиња оваа сезона, а секоја девојка има барем еден во својот плакар.

Во него се чувствуваме моќно, а воедно и женствено, а таа комбинација е полн погодок.

Заблуда е дека може да го носат деловните жени. Доколку се искомбинира на вистински начин, тоа може да биде одличен аутфит за една млада девојка. Стајлингот на Хајли Бибер е одличен пример како да го изведете тоа, а да не направите ниту една грешка.

Таа се одлучила за смела боја, која е одлична за девојки кои сакаат да бидат во центарот на вниманието. Дуксерот и патиките феноменално се вклопени во комбинацијата и на истата и даваат лежерност, а благодарение на костимот, стајлингот содржи ниво на елеганција.

Дали сте се прошетале досега во ваков аутфит?

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: