Хит фризура оваа сезона! Овие прамени одговараат и на русокоси и на бринети

Хит фризура оваа сезона! Овие прамени одговараат и на русокоси и на бринети

Објавена во: Мода // Must have

Фото: hedgehog94/Shutterstock

Ако барате нешто ново и возбудливо, нијансата Vanilla Chai е токму она што ви треба!

Пролетта конечно пристигна, носејќи со себе чувство на свежина и нови почетоци. Сега е време за промени и освежување, нели? Без разлика дали сакате да направите големи чекори или суптилни промени, едно нешто што сигурно ќе го освежи вашиот изглед е промената на бојата на косата. Доколку барате нешто ново и возбудливо, нијансата Vanilla Chai е токму она што треба да го истражите.

За што станува збор?

Ванила Чаи е како совршено сложен коктел од нијанси - комбинацијата на топло кафени и освежувачки сини тонови, со додавање на темни корени, создава ефект кој ќе го обожавате. Техниката balayage која се користи за да се постигне овој изглед им дава на прамените природен сјај и елеганција која ќе ја обожавате.

@we_are_hairdressers


Како да се постигне Ванила Чаи?

За да ја постигнете оваа прекрасна нијанса ќе ви треба помош од искусен фризер и малку храброст. Важно е заедно со фризерот да разговарате за вашите желби и очекувања и да покажете фотографии кои ве инспирираат. Комбинацијата на топли и ладни тонови мора да биде совршено избалансирана за резултатот да биде токму онаков каков што сакате.

Ако веќе имате темна коса, Vanilla Chai ќе додаде нова димензија на вашиот изглед, додека на русокосите можеби ќе им треба малку тонирање за да го постигнат посакуваниот ефект. Без разлика каква боја на коса имате, Vanilla Chai ќе го освежи вашиот изглед и ќе внесе нова димензија на вашата фризура.

@blondebyjoey That new hair confidence boost like  #hairextensions #hair #SephoraConcealers #highlights #bronde #fallhair #asu #blackboxdye #handtiedextensions #smallbusiness #hairtransformation #arizona

Одржување и долговечност

Една од најдобрите работи за Vanilla Chai е колку е лесно да се одржува. Редовната употреба на шампон за тонирање ќе ви помогне да ја зачувате свежината на вашата боја, додека минималната употреба на топлински алатки ќе ја продолжи издржливоста на вашата нова боја. Со минимален напор, можете да изгледате одлично и да се чувствувате сигурни во сопствената кожа.

Пролетта е идеално време за освежување и промени, а промената на бојата на косата може да биде првиот чекор кон новото вас. Нијансата Vanilla Chai носи елеганција и софистицираност која одлично се вклопува во духот на пролетта. Без разлика на вашите мотиви за промена, оваа боја дава можност да ја изразите вашата индивидуалност и стил.


Извор: teen385.dnevnik

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: