И коронавирусот е добра можност за заработка: Ким Кардашијан лансираше маски за лице

И коронавирусот е добра можност за заработка: Ким Кардашијан лансираше маски за лице

Објавена во: Мода // Moj стил

Ким Кардашијан ја лансираше линијата немедицински маски за лице, кои беа распродадени во рекорден период.

Маските се дизајнирани за носење за време на целиот ден и наменети се за повеќекратна употреба.

Овие маски се проѕирни и се растегнуваат, пренесува Си-Ен-Ен.

Кардашијан на својот Твитер профилм само неколку часа откако го лансираше новиот производ, објави дека колекцијата е распродадена.

„Работиме со партнерот во Лос Анџелес за што побрзо да призведеме повеќе“ - наведе Ким.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: