Ја изведе на бина и клекна: Давид Темелков ја запроси девојката Елена, таа кажа „ДА“ па се слушна силен аплауз (ФОТО)

Ја изведе на бина и клекна: Давид Темелков ја запроси девојката Елена, таа кажа „ДА“ па се слушна силен аплауз (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Двојката не можеше да ја скрие насмевката од лицата, а дел од публиката го прифати овој чин до солзи. Дејвид и Елена се заедно со години, а главниот „виновник“ за нивната љбов е Тони Цетински

Музичарот Давид Темелков, кој и е познат на публиката од 2015 година, кога учествуваше во шоуто за таленти „Х Фактор Адрија“, ја запроси својата девојка Елена, водителка на телевизијата ЦМЦ и поранешна придружничка на Мис Хрватска, на Музичкото лето во Нова Градишка.


Тој клекна на колена, публиката се разнежни додека го извади прстенот и се слушна громогласен аплауз во моментот кога Елена се согласи. Двојката е во врска неколку години, а се запознаа во 2015 година на забава по концертот на Тони Цетински.


Тие не се познаваа, и тогаш се роди искра меѓу нив на таа средба. Сѐ е снимено на социјалните мрежи од водителот Далибор Петко.

- Прекрасна двојка, нека им е со среќа - напиша едната придружничка, а другата се согласи и додаде:

- А каде пејач ќе ја запроси девојката ако не на сцена!

Foto: Instagraм


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: