Како принцеза од цртаните на Дизни: Вештачката интелигенција покажа како ќе изгледа Шарлот за 10 години (ФОТО)

Како принцеза од цртаните на Дизни: Вештачката интелигенција покажа како ќе изгледа Шарлот за 10 години (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Еве како ќе изгледа принцезата Шарлот во иднина.

Принцезата Шарлот е второ дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, а е родена на 2 мај 2015 година во Лондон.

Шарлот Елизабет Дијана многумина ја споредуваат со личноста чие име го носи, а некои се убедени дека таа е ликот и сличноста на нивната баба Дијана, а некои одат понатаму и во неа ги гледаат цртите на лицето на покојната кралица Елизабета.

Може да се каже дека нејзиниот лик ги покажува измешаните гени на Дијана и Елизабет, но и на родителите на Вилијам и Кејт. Нејзината непобитна убавина се најде во центарот на вниманието особено на овогодинешното крунисување на кралот Чарлс.

Осумгодишната принцеза носеше бела наметка и свилена креп-сатенска наметка од слонова коска од Александар Меквин, како и нејзината мајка.

Со помош на вештачка интелигенција, создаден е портрет на младата принцеза, кој покажува како ќе изгледа Шарлот за 10 години.


Прекрасна млада жена со дијадема и во балска тоалета ги освои срцата на прв поглед, а никој не може да погледне во нејзината безвременска убавина.

Кога ја виделе оваа фотографија, некои уште повеќе ја истакнале сличноста со Елизабет, Вилијам и Кејт, а други коментирале дека таа ќе изгледа како една од принцезите на Дизни.

Фото:youtube/screenshot

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: