Капри панталоните се вратија! Прашање е само како да ги носите - имаме 6 комбинации со нив! (ФОТО)

Капри панталоните се вратија! Прашање е само како да ги носите - имаме 6 комбинации со нив! (ФОТО)

Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Контроверзно парче.

Капри панталоните може да се гледаат со неодобрување или претпазливост, но тие може да станат еден од вашите нови модни омилени парчиња. Ќе ви покажеме неколку начини како да ги носите и ќе ве убедиме дека се парче кое одговара со се.

Модниот тренд од 2000-тите се враќа и се повеќе девојки го носат. Капри панталоните можеби изгледаат малку чудно, но можат да бидат одлично парче. Како да ги носите во 2024 година? Малку поинаку од девојките порано. Можат да изгледаат многу модерно, само треба паметно да се комбинираат. Најпопуларни се црните тесни капри панталони, а сега ќе видите како да ги носите во спортски изданија, на кафе со пријателите и за одење во град или излегување. Капри панталоните можете да ги најдете како пократки хеланки, како тексас панталони или како пократки деловни панталони. Ако се двоумите дали се за вас или не, можеби овие комбинации ќе ве инспирираат. Капри панталоните изгледаат одлично на овие 6 начини.

1. Со најобичен топ или маичка со кратки ракави

Нема потреба од многу компликации. Капри панталоните може да изгледаат одлично со обичен топ или обична маичка. Облечете патики или апостолки и спремни сте.2. Со кул топ и јакна

Ако сакате да изгледате дополнително, кој вели дека капри панталоните не можат да помогнат и со тоа. Преголема јакна и кроп топ се совршени додатоци. Можеби на почетокот ќе изгледате чудно затоа што не сте навикнати на оваа должина на панталони, но можеби ќе ви се допаднат.
3. Во спортска комбинација

Наједноставниот начин, оној со кој не можете да погрешите. Капри панталоните можат да изгледаат одлично во спортски комбинации.
4. Сако и чевли на пета

Сигурно не би очекувале да изгледа толку добро во оваа комбинација, но... Ќе бидете тотално фенси и доколку носите капри панталони, исто како оваа инфлуенсерка, носете ги со соодветните додатоци.5. Голема кошула

Белата предимензионирана кошула е парче кое може да ни се најде во текот на летото и да се извади ако навечер надвор залади или да ги направи модните комбинации уште подобри. Оваа облека со капри панталони е совршена за топлите летни денови и патувања во градот или кафе.
6. Со фенси топ

Оние фенси топови со капри и потпетици можат да изгледаат добро. Тоа може да биде и вашата облека за излегување.


@kolesinskaya_ capri pants are back!! #capripants #minihaul #capsulewardrobe #capsulewardrobe #pinterestoutfit #trend2024
Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: