Ќерката на Гвинет Палтроу позираше во фустанот на мајка ѝ стар 20 години: Таа е магично убава, иако не личи на актерката

Ќерката на Гвинет Палтроу позираше во фустанот на мајка ѝ стар 20 години: Таа е магично убава, иако не личи на актерката

Објавена во: Мода // Moj стил

Гвинет Палтроу неодамна на Инстаграм сподели фотографија од нејзината ќерка Епл во фустанот што и самата го носеше на Оскарите во 2002 година. Станува збор за креација во готски стил со потписот на модната куќа Александар Меквин, а секако е интересно да се види како изгледаат ќерката и мајката во исто парче облека. Инаку, овој фустан еднаш доби многу лоши критики, а холивудската актерка призна дека лошите коментари и влијаеле во тој период.

-Сите навистина го мразеа овој фустан, но јас мислам дека е одличен. Тоа е само мој вкус. Имав чудна непријатност со него некое време бидејќи луѓето беа навистина премногу критички настроени. Мислам дека можеби беше премногу готски во тоа време, сепак најбитно е мене да ми се доаѓа, изјави актерката за Vogue неколку години подоцна.

Инаку се чини дека деветнаесетгодишната Епл, уште подобро ја носи оваа позната креација, што не е ни чудо - нејзината убавина дефинитивно ја засени онаа на нејзината мајка! Инаку, Епл е најстарата ќерка на Гвинет Палтроу и Крис Мартин и го наследи најдоброто од двајцата, но сепак на прв поглед неодоливо потсетува на мајка си од помладите денови.


Фото: youtube/screenshot

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: