Кои парчиња да ги изберете за кул изглед: Како да комбинирате накит со џемпери?

Кои парчиња да ги изберете за кул изглед: Како да комбинирате накит со џемпери?

Објавена во: Мода // Moj стил

Зимската опрема нема да го стави накитот во втор план, а еве како да го постигнеш тоа.

Иако е зима и носиш многу облека на себе и целата си замотана во топли џемпери, тоа не значи дека мораш да престанеш да ги носиш омилените парчиња накит. Само треба да знаеш како да го комбинираш со најдрагото зимско парче - топлиот џемпер.

Со оглед на тоа дека зимата нема да помине за брзо време и се уште времето ќе го поминуваме во топли џемпери, еве како во своите секојдневни комбинации да внесеш малку накит!

# Нагласи го накитот така што ќе носиш ланче и обетки од иста колекција или со иста тема

# Обетки во иста боја како џемперот

# Еднобојната и темна ролка изгледа одлично со додавање на накит

# Тенките ланчиња и нараквици се секогаш добра идеја

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: