Музички времеплов: На Јутјуб овие 3 песни на Гоца Тржан имаат најмногу прегледи

Музички времеплов: На Јутјуб овие 3 песни на Гоца Тржан имаат најмногу прегледи

Објавена во: Stars // Музика

Кои песни на Гоца Тржан имаат најмногу прегледи на Јутјуб?

Познатата српска пејачка Гоца Тржан е една од оние пејачки кои имаат неверојатна енергија на сцена. За нејзините настапи секогаш се бара карта плус, а клубовите во кои настапува секогаш се полни до последното место.

За македонската публика, нејзина најпозната песна сигурно е дуетската со нашиот непрежален ангел Тоше Проески, „1200 милји“, но знаете ли кои 3 нејзини песни имаат најмногу прегледи на Јутјуб? 

Ние го направивме ова мини истражување за вас, а во продолжение погледнете кои се тие:

„Позови га ти“ - 13 милиони прегледи

„Градске кучке“ - 11 милиони прегледи

„Волео си скота“ - 10 милиони прегледи


фото: Принтскрин / Инстаграм


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: