Неделен хороскоп: Кавги, љубов, предизвици... Еве што ве очекува оваа недела

Неделен хороскоп: Кавги, љубов, предизвици... Еве што ве очекува оваа недела

Овен

Силата на вашата личност лежи во тоа да бидете што е можно поотворени кон себе и вашите желби. Никогаш не се откажувај затоа што тоа не е во твојата природа. Љубовната ситуација е многу напната поради вашето мислење за партнерот.

Бик

Во текот на неделата ќе бидете многу добро расположени поради влијанието на Марс на вашето поле на здравје и здрави навики. Пазете се од нагли движења и постапки бидејќи ситуацијата во куќата е многу нестабилна и немате доволно енергија да се справите со тоа.

Близнаци

До крајот на неделата грижете се за можните аспекти на расправии и дискусии со партнерот, а можно е партнерскиот однос да се промени во следните неколку дена. Обидете се да бидете добро организирани за аспектите на вашиот партнер.

Рак

Меркур е активен низ вашето поле на деловни односи и разговори. Ќе бидете под силен впечаток на личност Овен која се труди да ви биде од голема помош и корист. Добри вести од странство до крајот на денот.

Лав

Во следните неколку дена ќе доцните со обврските бидејќи не ве бидува да се организирате. Многу сте вознемирени поради другите и сето тоа премногу негативно влијае на вас. Обрнете внимание на можните проблеми со ’рбетот.

Девица

Вашата деловна ситуација е многу неблагодарна за коментирање бидејќи имате проблеми со други луѓе. Во наредниот период обидете се да се изборите за она што можете да го добиете на полноќ. Можни здравствени проблеми базирани на нерви.

Вага

Искористете ја неделата за да се посветите повеќе на себе и на своите амбиции. До крајот на денот, добри вести од партнерот во врска со новите деловни планови кои сте ги планирале заедно на почетокот на годината.

Шкорпија

Ова е еден од оние недели кога не можете вистински да ги контролирате емоциите и да внимавате што зборувате кога станува збор за односите со другите луѓе. Можни здравствени проблеми, грижете се за проблемот со ’рбетот.

Стрелец

Вашата тврдоглавост ве води во невозможна ситуација и поради тоа трпи партнерството. Обидете се да се концентрирате на она што го кажувате за да не предизвикате поголеми проблеми во односот со партнерот.

Јарец

Вашата ситуација во семејството е многу заморна за вас и повеќе не сакате да учествувате во работи кои повеќе не ве засегаат лично. Можни проблеми со ’рбетот и на ова треба да потрошите повеќе време.

Водолија

Меркур создава многу негативни аспекти со вашето Сонце, затоа обидете се да бидете посмирени и да не реагирате на првата топка. Личноста под знакот Лав е голем поддржувач на вашиот бизнис, но не ги разбира вашите потреби и желби.

Риби

Љубовната ситуација е многу актуелна оваа недела и потрудете се да се организирате што е можно подобро за разговорот со партнерот. Грижете се за можни проблеми со коленото. Повеќе сон.


Можеби ќе ве интересира: