Неделен хороскоп: Можно остварување на соништата за еден знак

Неделен хороскоп: Можно остварување на соништата за еден знак

На преминот од август во септември нè очекува прилично мирна недела. 

Овен

Вашите напори можеби нема да го донесат посакуваниот ефект, па дури и да ве разочараат, затоа најдобро е само да се опуштите и да дозволите да се случат работи на кои не можете да влијаете. Оваа недела ќе биде одлична за одмор или промена на средината. Пазете се од избувливост - грешка направена од невнимание може да ве вовлече во вител од проблеми и да предизвика лошо расположение. Астролозите ве советуваат да избегнувате конфликти. Клучот за успехот оваа недела е мирот на умот.

Бик

Леснотијата и негрижата можат да ви донесат проблеми. Бидејќи Венера е сè уште активна кај Лавот, астролозите ве советуваат да почекате со ризици и авантури. Ќе имате чувство дека можете сè, но не е така. Подобро е да избегнувате нови потфати и започнување нови проекти во наредниот период. Решавајте ги старите проблеми.

Близнаци

Оваа недела ќе имате можност да се приближите до решавање на тешката ситуација и да најдете излез од ќорсокакот. Астролозите ве советуваат да ги планирате најважните работи за оваа недела, а не она што одзема многу време. Би било добро да се посветите на стекнување нови знаења или вештини. Одлично време е да ја реновирате куќата и да ја уредите според правилата на фенг шуи за поголема хармонија и благосостојба.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира:

За Hashtag

Hashtag.mk е првиот портал за тинејџери кај нас. Ова ќе биде твој простор каде ќе можеш да ги следиш животите и кариерите на најпопуларните ѕвезди. Овде ќе може да го прочиташ и видиш она што те интересира за мода, убавина, технологија и наука. Ќе може да решаваш тестови, да споделуваш твои видеа и фотографии, да прочиташ совети за проблемите што те мачат и да ги следиш видеата на најпознатите Јутјубери кај нас и во светот.