НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Судбината особено е наклонета кон еден знак

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Судбината особено е наклонета кон еден знак

Овен

Ќе треба да донесете важни одлуки. На полето на љубовта ве очекува можност да се поврзете со саканата личност на некој чуден начин. Ве очекува пријатен период.

Бик 

Судбината ви е многу наклонета и можете да очекувате дека ќе бидете многу задоволни од ситуацијата на училиште. На полето на љубовта ве очекува авантура и ново познанство.

Близнаци

Можно е сега да ги направите поголемиот дел од плановите. Ви претстои добиток. На полето на љубовта ве очекува кавга поради проблем кој некако се преувеличува.

Рак

Во училиште ќе покажете дека не се шегувате повеќе и дека сте подготвени максимално да се заангажирате. На полето на љубовта ве очекува средба со личност со која е можна врска.

Лав

Можно е да имате потреба на училиште да направите многу повеќе од она што се бара од вас. На полето на љубовта ви следи период кој би можел да ви донесе монотонија.

Девица

Поволна недела да ги остварите сите замисли од порано. Ве очекува фаза во која ќе бидете склони кон помали проблеми со саканата личност.

Вага 

Подготвени сте да се посветите на себе. Поволна недела за исполнување на сопствените желби. На полето на љубовта ве очекува добра состојба и убаво ќе се согласувате со саканата личност.

Шкорпија

Можете да се надевате на позитивни околности, доколку очекувате некое патување. На полето на љубовта ве очекува искрен разговор со личноста за која се грижите.

Стрелец

Ве очекува поволен период на училиште, ќе бидете многу задоволни од претстојниот период. На полето на љубов ве очекува убава средба со сакната личност.

Јарец

Можно е да имате големи кочници на училишно поле и нема да ви биде лесно да се натерате да седнете пред книга. Кога е во прашање љубовта ќе имате преголеми очекувања од саканата личност.

Водолија

Можно е да не ви е лесно да се сконцентрирате и да имате многу идеи, а малку реализација. На полето на љубовта ве очекува мало разочарување од саканата личност.

Риби

На полето на училиште ве очекува мирна состојба. Генерално оваа недела ви е поволна во секоја смисла. Можен е почеток на љубовна врска со личност која веќе ја познавате.

Можеби ќе ве интересира: