Патиките на Јелена Ѓоковиќ со цртани ликови се хит: Децата ги обожаваат, но ги носат и девојките

Патиките на Јелена Ѓоковиќ со цртани ликови се хит: Децата ги обожаваат, но ги носат и девојките

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Викендов на Калемегдан во Белград се одржа спектакуларен музички настан кој привлече голем број посетители. Главни ѕвезди на вечерта беа познатата пејачка Лепа Брена и талентираната Сенида, а меѓу присутните беше и Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ.

Кога станува збор за нејзиниот стајлинг, Јелена се одлучи за опуштена, но стилска комбинација. Таа носеше фармерки кои одлично се совпаѓаа со бела маичка и црна кожна јакна. Таа ставила и розев џемпер преку сакото, додавајќи малку боја и живост на нејзината облека.

Она што особено го привлече вниманието на сите присутни е изборот на обувки на Јелена. На нозете носеше бели патики со мотиви на нејзиниот омилен цртан лик Мики Маус. Овие патики дополнително придонесоа за лежерниот и неформален изглед кој Јелена го избра за оваа пригода.

Јелена Ѓоковиќ уште еднаш го покажа својот извонреден моден вкус, успевајќи да ги спои удобноста и стилот на уникатен начин. Нејзиното појавување на овој музички настан и додаде посебен шарм и гламур на вечерта, а нејзината насмевка јасно покажа дека ужива во настапите на Лепа Брена и Сенида. Со изборот на гардероба и обувки, Јелена уште еднаш го потврди статусот на стилска икона и инспирација за многумина кои го следат нејзиниот моден израз.

Фотографиите од патиките на Јелена погледнете ги ОВДЕ.

Фото: Youtube - screenshoot

Извор: најжена


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: