Подгответе се да блеснете ова лето: 4 летни фризури кои ќе направат да изгледате феноменално дури и во најжешките денови

Подгответе се да блеснете ова лето: 4 летни фризури кои ќе направат да изгледате феноменално дури и во најжешките денови

Објавена во: Мода // Must have

Со овие летни фризури, ќе бидете подготвени да го освоите летото со стил и самодоверба, без разлика на приликата или активноста

Како што температурите растат и летните денови стануваат сѐ потопли, сега е совршено време да го освежите вашиот изглед со нови летни фризури.

Без разлика дали се подготвувате за опуштено време на плажа, ноќно излегување или активности на отворено, летните фризури даваат бескрајни можности за создавање уникатен и трендовски стил.

Слатки пунџи

Овој елегантен стил е идеален за топлите летни денови кога сакате да ја држите косата надвор од лицето, но сепак да изгледате софистицирано. Направете пунџа на врвот на главата или долниот дел на вратот, а потоа додадете цвеќиња, панделки или ткаенина за романтичен допир. Оваа фризура е совршена за свечени прилики или за обични вечерни прошетки.


Бохо плетенки

Плетенките се вечен летен миленик, а оваа сезона доаѓаат во бохо сорта. Изберете лабава, неуредна плетенка со додадени цвеќиња или панделки за дополнителен шарм. Можете да експериментирате со различни видови плетенки - француски, рибина коска или холандски - за да постигнете уникатен изглед кој ја одразува вашата

 индивидуалност.

Коњско опавче

Кога станува збор за летните коњски опавчиња, клучот е во деталите. Наместо едноставно да ја врзувате косата во едноставно опавче, експериментирајте со текстури, додатоци и различни начини на врзување за да постигнете уникатен изглед кој ја одразува вашата личност и стил.


Едно од најпопуларните летни опавчиња оваа сезона е лабавото опавче со плетенка. Оваа фризура додава бохо шарм на вашата коса, што ја прави идеална за на плажа, фестивалски настани или лежерно ноќно излегување. Можете да додадете цветна лента или марама за дополнителен романтичен допир.

Морски бранови

За да го постигнете овој трендовски изглед, користете спреј или морска сол за да додадете волумен на вашата коса и дефиниција на вашите бранови. Потоа, користете фигаро или пегла за виткање за да ги нагласите поединечните бранови и да додадете дополнителен текстурален елемент.


Морските бранови се повеќе од само летна фризура - тие се стилска изјава која зрачи со самодоверба и безгрижност. Користете ја оваа класична фризура за да создадете незаборавен изглед кој ќе ве придружува цело лето, без разлика на пригодата или активноста.

Извор: glossy.rs

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: