Подмладува и секогаш е во мода: Новата фризура на Јована Јоксимовиќ е совршена за пролет и лето

Подмладува и секогаш е во мода: Новата фризура на Јована Јоксимовиќ е совршена за пролет и лето

Објавена во: Мода // Must have

Ако постои стил кој засекогаш ќе остане во тренд, тоа е оваа фризура, а шармантната водителка се одлучи за многу шик пролетна верзија

Популарната водителка Јована Јоксимовиќ со години е една од најубавите жени на малите екрани и изгледа божествено во секоја прилика, како по стил, така и по шминка и фризура.

Јована вчера го покажа својот нов изглед, а косата феноменално ја обликуваше - со ефектни и суптилни бранови има и странична разделба, додека косата и е превртена за да изгледа уште побујно и помобилно при одење.

Боб фризура, безвременски тренд

Ова е еден од стиловите со кој е невозможно да се згреши, бидејќи одговара на секој облик на лице, на жени од секоја возраст и е многу практична фризура, која изгледа фантастично и во секојдневни и во поформални прилики.

Боб фризурата е познат по својот подмладувачки ефект, а обезбедува и многу елегантен или ноншалантен изглед, во зависност од тоа како го стилизирате.

Тоа беше најпопуларната фризура на овогодинешното доделување на Оскарите, во нејзините различни варијации, од кои сите се многу популарни во 2024 година – права, виткана, брановидна, со или без шишки, многу кратки или лоб...

Исто така, тоа е одличен избор за пролет и лето, доколку сакате да се ослободите од оштетените врвови во текот на зимската сезона од носење џемпери и марами и ако сакате да го освежите изгледот без многу труд. За разлика од вообичаеното пократко боб, лоб-верзијата избрана од Јована Јоксимовиќ е многу попрактична бидејќи е доволно долга за да се повлече во коњско опавче или пунџа, па затоа е совршена за топлите месеци.

Фото: Инстаграм
Извор: Glossy.espreso.co.rs


Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: