Поранешниот на Кардашијан не штеди за девојката на која може да ѝ биде татко: Подарок од 57.000 долари за 20-тиот роденден

Поранешниот на Кардашијан не штеди за девојката на која може да ѝ биде татко: Подарок од 57.000 долари за 20-тиот роденден

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Реалити sвездата Скот Дисик купи роденденски подарок за младата девојка по хипер цена

Скот Дисик (38) се обидува да ја разгали својата 20-годишна девојка Амелија Хамлин за нејзиниот 20-ти роденден.

Имено, ријалити sвездата и поранешен партнер на Кортни Кардашијан (42) купи фантастичен подарок за својата млада девојка по пипер цена. 

Тој купи уметничко дело од Хелмут Њутн „Saddle II, 1976 Paris“ во „ArtLife Gallery Pop-Up“ во Мајами за цена од 57.000 долари, а наводно платил за тоа со крипто-валутата Етереум.

Среќната двојка минатиот викенд го прослави нејзиниот 20-ти роденден. За време на вечерата се послужи огромна торта на 5 спрата, а дијамантскиот ѓердан што го доби како подарок за малку ќе ја расплачеше. 

- Најдобриот роденден што девојка може да го посака - напишала Амелија во описот на фотографијата на која позира во златно, проѕирно здолниште и топ.


Таа собра скоро 70.000 лајкови на објавата, додека 946.000 следбеници ја следеа на споменатата социјална мрежа.

Да потсетиме, ќерката на американските актери Лиза Рина (57) и Хари Хамлин (69), Амелија Хамлин (19) за прв пат беше фотографирана со ријалити sвездата пред неколку месеци додека пазареше во западниот дел на Холивуд, по што започнаа врска. 

Потоа 19-годишната девојка беше фотографирана како се држи за рака со 18-години постаро момче, само неколку месеци откако Скот ја раскина тригодишната врска со ќерката на Лионел Ричи, Софија Ричи (22).


Фото:Profimedia /Инстаграм

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: