Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Агнеса Органџиева важи за една од најпознатите инфлуенсерки на Инстаграм, каде има повеќе од 50.000 следбеници. На професионален план таа е дипломиран правник, додека на приватен е мајка на две ќерки - Вивиен и Тифани.

Откако, кон средината на март го прослави 10-от роденден на помалата ќерка, Тифани, вчера имаше уште голем повод за славење. Имено, Вивиен оваа година го завршува средното образование, а вчера ја славеше најважната вечер во животот на еден средношколец.

По повод матурската забава и крајот на средното образование, мама Агнеса организираше забава за Вивиен, а на социјалните мрежи покажа како заблекаска нејзината прва наследничка.

Инаку, Вивиен заврши во средното медицинско училиште „д-р Панче Караѓозов“.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: