Се носат фармерки со широки ногавици: Поради овие 4 грешки не ти стојат добро како на девојките од Инстаграм (ФОТО)

Се носат фармерки со широки ногавици: Поради овие 4 грешки не ти стојат добро како на девојките од Инстаграм (ФОТО)

Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Фармерките со широки ногавици се во мода веќе некое време, а ако и вие сте потпаднале на овој тренд, но не сте премногу задоволни од комбинациите што ги комбинирате со нив, можеби тоа е проблемот.

Фармерките со широки ногавици можеби не се најженственото парче облека, но може да се комбинираат со многу кул и добри комбинации. Само треба да знаете како! Најдобро е да побарате инспирација на Интернет, а ако вашите комбинации сè уште не изгледаат толку добро како девојките чии комбинации сте ги виделе, тогаш можеби правите една од следните 4 грешки. Поради нив комбинациите со панталони кои имаат широки ногавици не изгледаат добро. Иако секогаш се вели дека секој може да носи облека како сака, а овие панталони можете да ги носите со се што сакате, овие комбинации нема да изгледаат толку добро колку што можат и нема да ги истакнат добрите делови од вашето тело колку што можат.

Грешка 1: Погрешни обувки

Ниските девојки сакаат визуелно да ги издолжат нозете со помош на облека и обувки, па затоа кога носат фармерки со широки ногавици, не треба да носат гломазни тениски чевли или гломазни чизми до глужд. Комбинацијата на широки ногарки и такви обувки визуелно ќе ја намали ногата. За високите девојки оваа комбинација нема да направи драстична разлика и веројатно аутфитот ќе изгледа добро. Ова е нешто што треба да го имаат на ум само пониските девојки.Грешка 2: Вашиот пуловер/маица е предолг/а

Треба да имате рамнотежа. Кога панталоните се широки, т.е. кога имаат широки ногавици, сакате да ги комбинирате со маички кои се пократки, како и оние кои се потесни. Многу долга маица целосно ќе ви ја „убие“ половината и воопшто нема да имате силуета, што и не е толку ласкаво. Идеално, вашата кошула треба да биде скратена до половината на вашите панталони. Ако вашата кошула е подолга, она што можете да направите е да ја напикате во панталоните. Само не дозволувајте да виси.Грешка 3: Вашата јакна е со погрешна должина

Кратките јакни до половината, како и долгите јакни и палта кои се до подот, одлично се комбинираат со фармерки со широки ногавици. Најлоша опција е оние јакни што се помеѓу половината и колената. Тие чудно ќе ве „смалат“ и визуелно ќе ги скратат нозете и нема да ја потенцираат толку силуетата. Визуелно, ќе изгледа подобро со целосно кратка или целосно долга јакна/палто.Грешка 4: Не носите ремен

Ременот е одличен додаток на панталоните со широки ногавици. Не треба да го прескокнувате кога носите вакви панталони. Дополнително ќе ја нагласи вашата половина, што е секогаш плус во комбинациите на облека. Токму поради тоа што нозете се толку широки, ременот ќе биде додатокот што ќе и помогне на вашата силуета на телото да биде во форма на песочен часовник, поточно визуелно да изгледа што е можно повеќе во таа форма.
ФОТО: Инстаграм принтскрин

Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: