Сега е русокоса исто како мајка ѝ: Ника Тошиќ го смени имиџот, многумина не ја препознаваат (ФОТО)

Сега е русокоса исто како мајка ѝ: Ника Тошиќ го смени имиџот, многумина не ја препознаваат (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Ќерката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се повеќе е тема на српските портали, а иако никогаш не сакала премногу да се истакнува, со својата природност и искреност ги освои срцата на многумина. Сосема спонтано стана водечка ѕвезда на нејзината возраст на социјалните мрежи, особено на ТикТок, а нејзините објави привлекуваат се‘ поголемо внимание и се‘ повеќе се коментираат. Иако поп-дивата постојано истакнуваше дека нејзината помлада миленичка е љубител на спортот и науката, во последно време се позабележителен е интересот на тинејџерката за модните трендови, а промената на Ника Тошиќ која следеше го докажа токму тоа.

Судејќи по видеата што ги објавува, ова популарно тринаесетгодишно девојче стана вистински мал магионичар за трансформација, особено кога се во прашање најновите трендови на „коса“, а секоја промена на Ника Тошиќ предизвикува вистинска бунило кај нејзините врсници, за кои таа на некој начин стана пример во експериментирањето, најмногу со бојата на косата.

@.nikaspam  #fy original sound -

Токму таков е случајот и со најновата објава нејзина, каде покрај непобитниот талент за музика, се забележува и нов имиџ и голема промена кај Ника, која очигледно го следела примерот на нејзината мега популарната мајка и атрактивна русокоса, Карлеуша.

Ника со доаѓањето на пролетта реши да ја освежи косата со многу посветли тонови, а и поинаку ја обликуваше и ја исправи, што особено им се допадна на нејзините следбеници кои едногласно коментираа дека новиот имиџ одлично ѝ прилега.


Фото: Инстаграм

Видео: ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: