Со необичната убавина го освојува модниот свет: Изгледа како да не е од оваа планета

Со необичната убавина го освојува модниот свет: Изгледа како да не е од оваа планета

Објавена во: Мода // Moj стил

Нејзината убавина е единствена.

Со својата несекојдневна убавина ги воодушеви корисниците на социјалните мрежи.

Tsunaina, девојка со потекло од Тибет, со својата убавина ги освојува модните писти, а сега престојува во Англија, каде е ангажирана како модел.

Благодарејќи на необичната убавина ги освојува модните писти, а нејзиното лице остава без здив.

Луѓето најмногу гледаат во нејзината совршена брада, полни усни, коси очи, како и голем број бемки, а особено внимание привлекува нејзиниот нос.

Поради необичната убавина многумина не веруваат дека таа е во потполност природна, иако оние податоци кои ги имаат за неа велат дека немала никакви естетски зафати.

Инаку, оваа убавица е висока само 164 сантиметри, што не ги спречило модните гуруа да ја забележат и да ја ангажираат.

На Инстаграм, каде што не објавува многу фотографии ја следат над 300.000 луѓе кои се воодушевени од нејзината убавина. За неа имаат само убави зборови, а често коментираат дека изгледа како да не е од оваа планета.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: