Темната страна на животот на Анџелина Џоли е застрашувачка: Сакала да стане гробар, го мразела татко ѝ...

Темната страна на животот на Анџелина Џоли е застрашувачка: Сакала да стане гробар, го мразела татко ѝ...

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Зад многу успешната актерка Анџелина Џоли се крие жена која во текот на животот се борела со депресијата, семејни проблеми и недовербата кон сите околу неа.

Колку и да изгледа позната и сјајна, Џоли не го заборава своето ужасно минато. Силна како карпа пред другите, но кревка и нежна како дете со себе, познатата холивудска ѕвезда мина низ тешки времиња за кои често зборуваше во јавноста.

Ова се мрачни детали од животот на познатата актерка кои оставија последици по нејзината личност, бракот и целокупната среќа во животот.

1. Го мразела својот татко

Родена на 4 јуни 1975 година, Анџелина Џоли пораснала во несреќно семејство. Нејзините родители биле актерите Џон Војт и Марселин Бертранд, но нивниот брак бил многу нестабилен. Кога таа сè уште била бебе, таткото на Џоли ја повредил нејзината мајка со постојано изневерување, што практично го распарчило семејството. Речиси целосно воспитана од нејзината мајка, Џоли почнала да чувствува омраза кон нејзиниот татко - што имаше долготрајно влијание врз нивната врска. 

2. Била „тешка“ тинејџерка

Иако таткото на Џоли имал успешна актерска кариера, таа тврди дека тој не бил причината поради која самата се занимавала со глума. Наместо тоа, во неколку наврати таа потенцираше дека поради нејзината мајка Џоли се занимавала со глума. Играјќи во филмот заедно со Марселин Бертранд, Џоли ја нашла сета инспирација што ѝ требала. Сепак, Анџелина Џоли не била дете актерка и, како и секоја тинејџерка, имала проблеми во однесувањето, едвај го поминала средното училиште.

3. Училиштето и било ноќна мора

Средното училиште е или рај или пекол, а за Анџелина Џоли тоа било вистински кошмар. Верувале или не, таа навистина не се вклопила со своите соученици во средното училиште Беверли Хилс и брзо станала предмет на потсмев. За разлика од многу нејзини врсници, семејството на Џоли не било претерано богато, а работите да бидат уште полоши, нејзиниот изглед ставил мета на нејзиниот грб.4. Таа се свртела кон темнината

Иако денес важи за најубава жена на светот, Џоли уште како дете се трудела да се вклопи. Со тенкото тело, очилата и протезите, соучениците страшно ја задевале. Кога се префрлила во средното училиште Морено, имала шанса повторно да се претстави. Џоли повторно почнала, овој пат како кралица на темнината и повторно не ја носела титулата убава, иако всушност била. Во тоа време таа често велела дека е опседната од демони, а во подоцнежните години се борела со себе и со своите внатрешни непријатели.

5. Таа била „панк аутсајдер“

Анџелина била родена бунтовничка и набрзо стекнала репутација на „аутсајдер панк“. Таа марширала во ритамот на сопствениот тапан, облечена во црно, препуштајќи се на некои од нејзините потемни занимации - гушкање, па дури и играње со ножеви. Наскоро, нејзините аспирации се промениле и таа се откажала од часовите по глума во замена за часови за балсамирање.

Да, како млада тинејџерка, Џоли не сакала ништо повеќе од тоа да стане гробар - но нејзините неортодоксни желби не завршиле тука. 

6. Живеела со своето момче тинејџер

Кога имала само 14 години, Анџелина Џоли веќе била во вонбрачна врска со своето прво момче Антон Шнајдер. Всушност, нејзината мајка го поканила младиот човек да живее со нив, со што се погрижила овие млади ексцентрици да останат надвор од неволја:

-Тоа беше најпаметното нешто што можеше да го направи мајка ми бидејќи не се дружевме вака. Две години живеевме како брачна двојка – рече еднаш Анџелина.

Не поминало долго време пред Џоли да продолжи со нејзината следна возбудлива работа. 

7. Пребрзо пораснала

До својата 16-та година, Џоли се чекала да ги рашири крилјата, слепо трчала во зрелоста пред да ги заврши тинејџерските години. Го откачила своето момче Шнајдер и рано завршила средно училиште. Наскоро Џоли почнала да работи. Изнајмила стан и се вратила на студите по глума. Иако се преправала дека може сѐ сама, Анџелина всушност била толку оптоварена што често имала психички проблеми.


Фото: Youtube - screenhsoot


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: