Тренд во светот на фармерките кој ќе ве освои и вас: Необичен крој кој одеднаш секој сака да го носи

Тренд во светот на фармерките кој ќе ве освои и вас: Необичен крој кој одеднаш секој сака да го носи

Објавена во: Мода // Must have

Тие не се типичен модел, но се чини дека им привлекоа око на многумина...

Ако сте некој кој сака да носи фармерки со пошироки ногавици, тогаш можеби ќе ви се допаднат и овие кои се во тренд во моментов. Иако изгледаат необично, тоа не е нужно лошо! Многумина се заљубија во нив, а најчесто се распродадени во продавниците.

Кога одреден модел на фармерки ќе дојде во мода, никој не гарантира дека навистина ќе „запали“. Повеќето имаат модели кои ги претпочитаат и секогаш ќе ги носат. Сега во продавниците се појавија фармерки поради кои многу луѓе се одлучуваат да ризикуваат. Тие се необични, но не толку многу што се непоколебливи и ќе ви треба храброст да излезете во нив. Секој кој преферира фармерки со поширока нога ќе ги сака, а тоа се фармерки балон!

Панталоните со балон ногавици се нешто ново што одамна не сме го виделе во продавниците, а се чини дека наиде на одобрување кај љубителите на модата бидејќи во овие верзии на фармерки насекаде недостасуваат бројки.Карактеристични се токму поради изгледот на нивните ногавици кои наликуваат на балон бидејќи се шират во средината, на делот околу коленото, а потоа повторно малку се стеснуваат. На почетокот не изгледаат ласкаво, но можат да изгледаат добро. На крајот на краиштата, ова се само фармерки со широки ногавици. Има верзии со супер широки ногавици, како и малку потесни каде балонската силуета нема да биде толку истакната.


Се чини дека девојките имаат два особено омилени кои веќе се речиси распродадени. 


Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: