Три аксесоари за коса повторно се во мода: На голема врата се вратија вашите омилени додатоци од детството

Три аксесоари за коса повторно се во мода: На голема врата се вратија вашите омилени додатоци од детството

Објавена во: Мода // Must have

Според експертите, секоја префинета дама мора да ги има овие додатоци за коса.

Женскиот стил станува се попопуларен. Естетиката се заснова на нежност, женственост, пастелни бои и слатки модни избори. Стилистите веруваат дека овие модни додатоци се враќаат на големо. Еве за кои додатоци за коса зборуваме.

ПанделкиЗаборавената фризура од детството се враќа во мода! Можете да ткаете ленти во плетенки или да ги декорирате вашите кадрици со панделки. Овие додатоци изгледаат одлично на брановидна коса. Слободно експериментирајте!

Штипки за коса


Штипките за коса никогаш не излегле од мода. Удобни се, стилски и одговараат со секој изглед - од канцеларија до секојдневие, слободно купувајте штипки со забавни принтови во различни форми и големини.


Шноли

Можете да користите укосници за да ги повлечете шишките или да зацврстите пар предни плетенки на тилот. И малите шноли во форма на цвеќе и пеперутки ќе го направат вашиот изглед нежен и ќе ве вратат во детството.
Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: