Три роденденски торти и една емотивна порака: Кој ја круниса Лила Филиповска?

Три роденденски торти и една емотивна порака: Кој ја круниса Лила Филиповска?

Објавена во: Совети // Семејство

Водителката Лила Филиповска го прослави својот роденден. По тој повод вчера беше во центарот на вниманието и сите нејзини блиски пријатели и соработници се потрудија да одвојат време и да ѝ го честитаат роденденот.

Една од честитките кои особено се издвоија е онаа од нејзиниот единец Филип. 

„Знаеш дека те сакам и не ставам никој пред тебе“ - напиша тој покрај фотографијата, а покрај оваа емотивна порака, додаде и круни и срциња.


На подарок доби три роденденски торти, со кои се пофали на својот Инстаграм профил, а од видеото може да забележиме дека и нејзиниот мачор се израдувал на истите.


Лила по повод роденденот направи и мини забава, иако не онаква какво што знаеше да направи пред пандемијата. 


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: