Заблескајте и кога не ви е до тоа: 5 удобни и тотално кул комбинации за секој ден

Заблескајте и кога не ви е до тоа: 5 удобни и тотално кул комбинации за секој ден

Објавена во: Мода // Moj стил

Секој од нас од време на време се соочува со оние денови кога со задоволство би останале во кревет, замотани во ќебенце, со омилената серија или книга и без било какви одвлекувања на вниманието од страна.

Сепак, дури кога ќе не „погодат“ такви денови, секојдневните обврски најчесто најчесто не ни дозволуваат да останеме во удобноста на своите четири ѕида, туку ќе мораме да се подготвиме за надвор од дома. Во таквите денови многу е веројатно дека нема да имаме сила за претерано средување и најдобро ќе се чувствуваме во широка и удобна облека, но тоа не значи дека со минимално вложен труд не може да изгледаме кул и тренди.

Порталот Marie Claire направи листа на модни комбинации и парчиња облека во кои секоја девојка ќе се чувствува удобно, а покрај тоа ќе изгледа прекрасно, без многу труд.

# Фармерки и широка маичка 

# Тренерки

# „Оверсајз“ панталони од 90 - тите

# Бициклистички панталони

# Дуксер како фустанче


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: