7 чанти кои ќе ја одбележат 2023 година: Сигурно сте ги виделе на рамениците на омилените инфлуенсерки (ФОТО)

7 чанти кои ќе ја одбележат 2023 година: Сигурно сте ги виделе на рамениците на омилените инфлуенсерки (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Ниту еден тренд не доби толкав замав во последно време како желбата за поседување на дизајнерски чанти. Секоја година носи нови трендови и стилови, но постојат одредени луксузни модни куќи, како што се „Prada“, „Dior“ и „Coach“, кои ја распродаваат скоро секоја чанта која ја лансираат.

Како пример може да ја земеме популарноста на „Cleo“ чантата на „Prada“, која е совршен пример за оживување на опсесијата со ретро стилот. Дизајнот е јасен знак за 90-тите, со брусена кожа и структуриран, но мек облик. Секако, нејзиното деби на ревијата „Miuccia Prada x Raf Simons SS22“ предизвика поплава од илјадници копии, но дизајнерската чанта не е ништо без логото на брендот, што значи дека луѓето генерално се повеќе склони да го купат вистинскиот модел.

Не е јасно како и зошто оживувањето на дизајнерските чанти изгледа поизразено од било кога досега, но потрошувачката моќ на генерацијата „Z“ ги турка овие луксузни брендови во „мејнстрим“. Без оглед на причината, овие модни додатоци се вратија во мода, станувајќи уште побезвременски и привлечни за голем број клиенти.

Во продолжение ви претставуваме 7 дизајнерски чанти кои оваа година ги обожаваат вљубеничките во модата:

# Gucci Horsebit 1955

# Prada Cleo

# Coach Pillow Tabby

# LOEWE Small Puzzle

# Gucci Jackie 1961

# Furla Primavera

# Dior Lady D-Lite

фото: Profimedia

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: