7 тренди фармерки кои ќе се носат оваа есен: Додадете некои од овие модели во вашата гардероба за стилски изглед

7 тренди фармерки кои ќе се носат оваа есен: Додадете некои од овие модели во вашата гардероба за стилски изглед

Објавена во: Мода // Must have

Дали барате трендовски фармерки? Избравме 7 модели со кои не можете да погрешите оваа есен!

Имено фармерките се основата на сите наши омилени есенски аутфити од славните трендсетерки. Забележливо е дека ги комбинираат со сè од плакарот, од строги бели кошули и мокасини до блејзери и штикли.

За почеток, намерно ги изоставивме рамните модели надвор од списокот бидејќи, да се разбереме, тие никогаш нема да излезат од мода. Во продолжение избравме седум модели кои се најактуелни периодов и ќе ја направат секоја комбинација помоќна.

1. Со исечени ногавици


2. Puddle


3. Фармерки во боја


4. Искинати на колената


5. Бели и кратки фармерки


6. Cargo фармерки


7. Балон крој


Извор: elle.rsОбјавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: