Анастасија не одолеа на новиот тренд, ја покажа естетската корекција на трибините

Анастасија не одолеа на новиот тренд, ја покажа естетската корекција на трибините

Објавена во: Stars // Музика

Веѓите на Анастасија Гудељ се вистински хит ова лето...

Европското фудбалско првенство кое годинава се одржува во Германија започна во петокот, па семејствата на фудбалерите заминаа во Гелзенкирхен, а подоцна и во Минхен, за да им бидат најголема поддршка.

Меѓу нив секако е и ќерката на Цеца која со цело срце го бодри својот сопруг, а големо внимание привлекоа веѓите на Анастасија Гудељ кои ги видовме на снимката од првиот натпревар на Србија на првенството.

Младата музичка ѕвезда многу се грижи за својот физички изглед, но и не сака да експериментира со подготовки и третмани, но со години е верна на докажаните добри работи.

Она што на секој што го погледна видеото од Велтинс арената во Гелзенкирхен им „падна во очи“ се густите веѓи на Анастасија Гудељ кои дополнително беа исчешлани.

Сопругата на српскиот репрезентативец пред неколку месеци се пофали со својот нов изглед на социјалните мрежи и откри што направила на себе, како и крајниот резултат:

– Денеска направив револуционерен третман за нега и природен волумен и подмладување на усните – напишала Анастасија и додала дека веќе петта година оди на посебен третман за обликување веѓи, наречен „Магнетна веѓа“.

Бидејќи живее во Севиља, ниту една посета на Белград не поминува без посета на козметичарот кој се грижи за нејзините веѓи, истакна ќерката на Цеца.

Како што е познато, пејачката пред извесно време отвори салон за убавина со пријателка, бидејќи грижата и убавината, покрај пеењето, се работите во кои најмногу се пронаоѓа.

Денешниот изглед на Анастасија Гудељ е совршен, а таа е една од ретките јавни личности кои секогаш отворено зборувале за тоа што промениле кај себе:

- На интернет кружи слика, кога имав 13 години. Во тој момент имав речиси 80 килограми, бев нашминкана ужасна.

Сега имам 60. Не се срамам од тоа, не кријам дека така изгледав. Имав поголема тежина, поголем нос и помала уста...

- Разбирам кога жената се чувствува несигурна во врска со носот или градите и јас сум за тоа. Сите го прават тоа, освен што сите лажат! Носот ми е од овде до Батајница на таа слика што кружи.

Не бев задоволна од носот и го оперирав, само еднаш. Всушност, го оперирав само носот. Ја имав оваа несигурност за мојот нос и ја исправив.

Фото: Инстаграм
Извор: Gloria.rs


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: