Астролозите одлучни: Најуспешните и најповолни денови во февруари 2021 година

Астролозите одлучни: Најуспешните и најповолни денови во февруари 2021 година

Експертите веќе утврдија кои ќе бидат најповолните денови во февруари. На овие датуми, веројатноста дека среќата е на ваша страна е многу голема, како и шансата да успеете во своите дела, да ги остварите вашите соништа или да бидете пријатно изненадени од неочекуван пресврт на судбината.

Откријте кои ќе бидат најуспешните и волшебните денови во февруари, па да знаете кога ќе биде најдобро да направите одредени работи.

1 февруари - Венера влегува во Водолија

Првиот ден од февруари ќе ни даде многу позитивна и креативна енергија. Причината за ова е едноставна: Венера ќе се ослободи од угнетувањето на Јарецот. Елементот на Земјата е апсолутно некомпатибилен со моќта на оваа планета. На 1-ви, сè ќе се смени на подобро и тоа ќе се случи поради преминот на Венера во Водолија. Животот ќе стане полесен, мислите ќе бидат исчистени од стравови и грижи. Сè што е лошо за што сте размислувале во последните неколку недели, ќе исчезне од вашиот живот. Во следните денови ќе се почувствува и оваа леснотија, но не толку како на 1 февруари.

2 февруари – Две двојки

Во февруари ќе има два датуми, кои ќе бидат волшебни. Првиот ќе биде 02.02, кога ќе стапи на сила владеењето на Двојката. Ова е совршен ден за работа, приватност и креативност. Голем успех ги чека луѓето вклучени во креативната сфера. Секој што размислува надвор од рамката, ќе може да донесе вистинска одлука многу побрзо. Овој вторник, експертите препорачуваат да не се седи без работа. Можете безбедно да преземете домашни работи или да поправите нешто низ дома.

12 февруари - Најмоќниот датум во годината 12/02/2021, па затоа се очекува 12 февруари да биде најповолниот ден во годината. Може да очекувате чуда, пријатни промени во животот и голем успех во сите области. Експертите велат дека ова е одличен ден за купување и завршување на задачите. Не мора да останете во вашата удобна зона и да чекате нешто да се промени самостојно. Преземете нешто и не плашете се да направите грешки. Сите добри дела ќе ви се вратат со голема среќа скоро веднаш.

21 февруари - Почеток на најповолниот период од годината

На 21 февруари, Меркур ќе се ослободи од своето ретроградно движење. Според астролошките предвидувања, од 21 февруари до 27 април, ниту една од планетите нема да се движи во спротивна насока. Ова значи дека позитивната енергија се очекува да процвета во овој момент. Подобро е да ги реализирате сите ваши амбициозни планови во овој одреден временски период. Што се однесува до 21 февруари, на овој ден можете да започнете да се движите кон вашиот сон. Меркур ќе престане да ги блокира финансиските текови, па затоа треба да очекувате неочекувани профити и интересни деловни понуди. Исто така, 21-ви ќе биде поволен ден за да започнете со дополнителна обука или патување.

25 февруари - Венера влегува во Риби

Венера повторно ќе го смени својот знак. Во хороскопскиот знак Риби таа се чувствува исто како и во Водолија, но влијанието на планетата во овој знак врз луѓето ќе биде малку поразлично. 25 февруари ќе биде најромантичниот ден кога ќе можете да запознаете, да ја признаете својата љубов и да запознаете нови луѓе. Астролозите силно ве советуваат да не бидете сами на 25-ти. Запознајте пријатели, дружете се, забавувајте се. Вашата резерва на енергија значително ќе се зголеми како резултат на таа дружба. Многу луѓе ќе можат да се ослободат од скржавоста и нетолеранцијата.


Можеби ќе ве интересира: