Бијонсе ја започна светската турнеја: Со неа е и Блу Ајви, која сѐ повеќе изгледа како нејзина мини копија (ВИДЕО)

Бијонсе ја започна светската турнеја: Со неа е и Блу Ајви, која сѐ повеќе изгледа како нејзина мини копија (ВИДЕО)

Објавена во: Музика, Семејство

На турнејата низ Европа, ја следи и нејзината ќерка, за која пишуваат дека е „copy-paste“ на познатата мајка...

Бијонсе во последните неколку години зема малку подолга пауза и живееше далеку од светлата на рефлекторите. Но, кралицата на поп музиката се врати во полн сјај и изгледа подобро од било кога.

По шестгодишна пауза, таа го издаде албумот „Renaissance“ и тргна на светска турнеја, која ја започна со спектакуларен настап во Шведска, а до крајот на јуни треба да настапи во Брисел, Лондон, Барселона, Амстердам, Хамбург и Франкфурт.

Седејќи по реакциите на обожавателите по првиот концерт, освен музичко, тоа било и вистинско визуелно уживање.

На турнејата, на кралицата на поп музиката друштво ѝ прави и нејзиното семејство, споругот Џеј Зи и 11 - годишната ќерка Блу Ајви. Бидејќи Бијонсе ја чува приватноста на своите деца и не објавува фотографии од нив на социјалните мрежи, обожавателите беа прилично изненадени кога видеа колку пораснала Блу Ајви и колку се променила.

На Твитер кружи видео од Блу Ајви со познатиот татко, додека го следат настапот на Бијонсе. 

„Менаџерката Ајви е тука за да се погрижи сѐ да помине без проблеми“ - стои во описот на видеото.

Луѓето под објавата на Твитер почнаа да пишуваат дека како поминуваат годините, така сѐ повеќе си личи со познатата мајка.

„Copy - paste“ и „Мини Бијонсе“ се само некои од коментарите на обожавателите на познатата пејачка.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Музика, Семејство

Можеби ќе ве интересира: