Бои на облека што девојките ги сакаат во зима: Секое модно парче прават да изгледа полуксузно и поскапо (ФОТО)

Бои на облека што девојките ги сакаат во зима: Секое модно парче прават да изгледа полуксузно и поскапо (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Овие бои изгледаат посебно убаво во зимските модни комбинации...

Ако треба да одбереш помеѓу маица во црна или морнарско сина боја - која би ја одбрала? Една од тие две бои оставаат впечаток дека маицата која ја носиш е поскапа и дека е од некој бренд, иако всушност ја имаш купено од некоја пристапна продавница.

Денес, за жал е време кога другите се проценуваат по тоа каква облека носат и дали е брендирана или не. Иако тоа е всушност малку важно, стана ИН да се носи скапа облека и марки. Во тој случај, еве ти еден трик како да ги измамиш другите без да купиш нешто од луксузна продавница. Постојат бои кои може да ти помогнат облеката да ти изгледа поскапо и како да е купена од некој познат бренд. Никој нема да знае, секако доколку не му кажеш! Облеката во овие бои остава впечаток дека е поскапа, дури и кога не е. Во зима, таков глас ги бие овие бои:

# Чоколадно кафена

# Бежовата боја

# Морнарско сина

# Темно црвена, т.е боја на вино

# Сива

# Светло портокалова, како мандарина

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: