Браво: Бела Хадид не пие алкохол 5 месеци

Браво: Бела Хадид не пие алкохол 5 месеци

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Во денешно време и младите и возрасните често посегнуваат по алкохолот како најлесна форма на забава, без да размислуваат за последиците. Токму поради тоа познатата манекенка Бела Хадид одлучи да стави крај на овој порок.

Убавата Бела неодамна изјави дека не пиела цели 5 месеци. Таа сподели видео од неа и нејзините пријатели како се забавуваат во Лас Вегас на нејзиниот TikTok.

-Пет месеци без алкохол, гласи описот на видеото на кое тој танцува.

@babybella777

5 months alcohol free

♬ Unlock it x better off alone - roxi audios

Ова не е прв пат таа целосно да се воздржува од алкохолот. Манекенката уште во јануари 2022 година откри дека престанала да пие алкохол на шест месеци, откако се чувствувала дека ја губи контролата. Тогаш Бела изрази желба да остане трезна во догледна иднина, бидејќи тоа било добро за нејзиното ментално здравје.

Коментарите на фановите на TikTok беа позитивни и луѓето и честитаа на борбата и истрајноста.

Имено, Бела уште од мала се бори со анксиозноста и депресијата. На 17 години била уапсена поради возење во пијана состојба,  тоа се случи во 2014 година и за тоа доби шест месеци условна казна, 25 часа општествено корисна работа и 20 часа на состаноци на анонимни алкохоличари. Покрај сето тоа, една година и била одземена и возачката дозвола.

Ова е одличен пример и мотивација за сите кои се борат со овие пороци.


Фото: youtube/screenshot

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: