Брет Пит „му го возврати ударот“ на синот кој го нарече „најголемо ѓубре на светот“: Имал само еден збор за него!

Брет Пит „му го возврати ударот“ на синот кој го нарече „најголемо ѓубре на светот“: Имал само еден збор за него!

Објавена во: Stars // Филм

Бред Пит има почитуван и сакан статус во Холивуд, но неговото семејство има сосема поинакво мислење за него. По тешките обвинувања од неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли за неговото однесување кон неа и нејзините деца, ќерката која се откажа од презимето на нејзиниот татко и синот Пакс пред неколку години објави порака на Инстаграм за „Денот на таткото“ во која го нарече актерот „најлошиот татко на светот“.

„Ги претвори животите на најблиските до мене постојан пекол. Можеш да си кажуваш себеси и на светот што сакаш, но вистината еден ден ќе излезе на виделина. Среќен ден на таткото, ти грдо човечко суштетство“ - напиша Пакс во 2020 година. Кога пораката од приватниот профил стана јавна неколку години подоцна, особено по описот на Пакс за ликот на Бред Пит, кој, како што тврди, „ги натерал неговите најмали деца да се тресат од страв“, избор близок до актерот даде изјава за британски „Sun“.
„Фрустрирачки е што Бред е претставен како лоша личност во медиумите, што е далеку од вистината“, вели изворот, додавајќи дека Пит ги почитува своите деца, но и дека неговиот молк е многу погласен затоа што одлучил да биде „достоинствен „во сегашната ситуација..

Анџелина Џоли го посвои Пакс од сиропиталиштето Хо Ши Мин во Виетнам во 2007 година. Имал три години кога го однеле во сиропиталиште бидејќи го земале од мајка му која била зависничка од хероин.

Кога Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа во 2016 година, децата останаа со актерката поради наводна тепачка во авион меѓу актерот и најстариот син Медокс.

Како што се испоставува, Пит исто така имал проблематичен однос со Пакс.Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: