„Честито крштевка меду мајкин“: Сара и Димитар го крстија синчето Кирил

„Честито крштевка меду мајкин“: Сара и Димитар го крстија синчето Кирил

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Неодамна Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски го добија своето второ дете синчето Кирил. Откако наполни неколку месеци, одлуччија да го крстат.

Овој прекрасен и посебен ден Сара го сподели со своите следбеници, а воедно му ја честиташе крштевката на своето детенце.


Инаку Сара и Димитар ја имаат и ќеркичката Илина, која и тоа како помага околу секојдневните обврски за своето братче.

Фото:Сара Мејс Инстаграм

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: