Црниот лак за нокти останува тренд број еден: Три нови нијанси кои ќе ве освојат оваа есен

Црниот лак за нокти останува тренд број еден: Три нови нијанси кои ќе ве освојат оваа есен

Објавена во: Мода // Must have

Иако секој ден се појавуваат нови трендовски маникири, некако секогаш сакаме да се навраќаме на оние испробани и вистински основни бои. Значи, не случајно оваа година се враќа типичната есенска боја, длабоко црвената. И црниот лак стана еден од класиците во последниве години.

Некогаш тешка алтернатива и боја резервирана за готски девојки, темни девојки и панк девојки, сега го најде својот дом во рацете на „шминкерите“ или барем на т.н. обични жени и покажа колку навистина е елегантен.

А овие три комбинации можат да послужат како инспирација за вашиот следен маникир:

Црно омбре


Омбре техниката обично се користи за да се создаде дизајн со кул градиент, а оваа започнува со ладен сив лак кој се вклопува во длабок оникс кон врвот на ноктот.

Резултат: зачаден изглед кој е уникатен, а црната нијанса останува во фокусот.

Louboutine дизајн


Не знаеме дали беше така замислено, но овој дизајн веднаш не потсети на комбинацијата на бои на познатите чевли.

Ноктите се бојадисуваат и од долната страна, во светло црвена боја која не се гледа додека не се сврти дланката.

Далечни галаксии


Ноќното небо на вашите нокти може да изгледа толку романтично! Започнува со дебел слој црн лак, интензивно пигментиран.

Остатокот од овој изглед е создаден со повеќехромиран блескав лак над него. Секоја ѕвезда е пожелна, се разбира.

Извор: zena.blic.rs

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: