Дали знаеше? Хари Стајлс ги има напишано овие песни за други уметници - ова се петте најпознати

Дали знаеше? Хари Стајлс ги има напишано овие песни за други уметници - ова се петте најпознати

Објавена во: Stars // Музика

Покрај неговите придонеси за One Direction и неговата сопствена музика, Хари исто така има напишано песни за Аријана Гранде, Мајкл Бубле, Bleachers и повеќе - заедно со неколку необјавени песни, „Not Our Fault“ за Гевин ДеГро, „Make It Feel“ со ирските рокери Кодалин и „Better than Being Alone“ од Сан Диего бендот Augustana. Покрај тоа, Хари беше поврзуван и како композитор на неколку ненасловени песни со Тејлор Свифт, Бруно Марс и Макс Мартин. Во продолжение погледнете ги петте најпознати песни кои пејачот ги напишал за други ѕвезди !

1. „Само малку од твоето срце“, Аријана Гранде (2014)

Нежна балада на Аријана Гранде за пијано „Just A Little of Your Heart“, од вториот албум „My Everything“. Она што е интересно е дека оваа песна е напишана од Хари Стајлс и соработникот Јохан Карлсон.


2. „Те сакам“, Алекс и Сиера (2014)

Иако Alex & Sierra издадоа само еден заеднички албум, It's About Us, пред да се разделат, тие работеа со голем број соработници, вклучувајќи го и Хари, кој придонесе за горчливо-слатката балада „I Love You“.


3. „Еден ден“, Мајкл Бубле ft. Меган Трејнор (2016)

На деветтиот албум на Мајкл Бубле, Nobody But Me, канадскиот музичар донесе неколку автори. Имено, овој албум ја содржи песната „Someday“ напишана од Хари и Меган Трејнор, која стигна до 10-тото место на топ-листата Adult Contemporary.


4.  „Песната на Алфи (не толку типична љубовна песна),“ Bleachers (2018)

Хари Стајлс, Џек Антоноф и кантавторката Илси Џубер заедно ја напишаа „Песната на Алфи (не толку типична љубовна песна)“ во изведба на Bleachers за филмот од 2018 година Love, Simon.


5. „Промени“, Кам (2020)

Хари дури се занимаваше со кантри музика, на тој начин ја напиша „Changes“, песна од вториот албум на Кам, „The Otherside“. Албумот содржи и песни напишани од Џек Антоноф, Сем Смит и покојниот шведски продуцент и диџеј Авичи.

извор: Famoza.net


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: