Денес со соочува со дисквалификација, но како реагирал Ѓоковиќ кога го добил првиот рекет

Денес со соочува со дисквалификација, но како реагирал Ѓоковиќ кога го добил првиот рекет

Откако вчера имаше мал инцидент за време на УС Опен турнирот, најпознатиот тенисер од Балканот беше дисквалификуван. 

За некои ова беше наместоно, за други заслужено, но Новак Ѓоковиќ по сето тоа на социјалните медиуми се извини на организаторите на УС Опен, но и изјави како се чувствува.

Иако денес, се соочува со еден голем пораз, тој уште од мали години се определил за оваа професија. За тоа одличен доказ е видеото направено за неговиот 4 - ти роденден, кога го добил својот прв рекет.

Реакцијата на тенисерскиот ас може да ја погледнете во видеото во продолжение:


Можеби ќе ве интересира: