Дневен хороскоп: Ретроградниот Меркур ќе влијае на овие знаци, бидете внимателни

Дневен хороскоп: Ретроградниот Меркур ќе влијае на овие знаци, бидете внимателни

Овен

Вашата деловна ситуација се стабилизира благодарение на активностите кои сте ги иницирале во соработка со други луѓе, особено кога станува збор за луѓе од вашата непосредна околина. Личност под знакот Лав е одлична деловна поддршка за вас во следните десет дена. Здравјето е стабилно.

Бик

Ова е идеален ден да посетите сè што не сте до сега, а се однесува на односите со луѓе со кои сте во деловна комуникација извесно време. Љубовната ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе научите да простувате.

Близнаци

Ретроградниот Меркур создава лоша комуникација со луѓето и тоа негативно влијае на сите ваши односи во семејството. Љубовната ситуација ќе ви биде подобра во моментот кога ќе научите да ги прифаќате разликите меѓу вас и партнерот.

Рак

Пазете се од какви било ненадејни промени кога се во прашање луѓето со кои се опкружувате, особено во однос на работата што ја работите. Ќе бидете многу расположени поради добрите информации од странство во врска со работата со која се занимавате веќе некое време.

Лав

Вашата деловна ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе научите да комуницирате со луѓето на поотворен начин. Љубовните врски се постабилни благодарение на вашата желба да постигнете многу повеќе од она што моментално го имате. Проблеми со грлото.

Девица

Вашата деловна ситуација се стабилизира благодарение на личност под знакот на коза која ви пружа голема деловна поддршка. Не дозволувајте партнерот да ве доведе во ситуација да треба да избирате многу помеѓу него и другите. Здравјето е одлично.

Вага

Денес ќе бидете особено расположени кога станува збор за луѓе од странство, особено кога ќе се донесат важни одлуки во врска со вашето заминување од земјата на работен план. Обидете се да останете фокусирани на она што го правите и она што го правите.

Скорпија

Венера ви дава многу особено кога се во прашање семејните односи и можете многу да иницирате. Не дозволувајте членовите на семејството да се сомневаат во вашите вредности.

Стрелец

Во овој период ќе бидете многу чувствителни кога се во прашање односите во компанијата во која работите. Пазете се од ненадејни емотивни одлуки на кои можеби сте склони поради лошите односи со партнерот. Здравјето е стабилно.

Јарец

Денес вашите амбиции се високо нагласени, особено кога се во прашање односите во кругот на деловните соработници. Личноста под знакот Лав е голема деловна пречка која треба да ја надминете овие денови. Потребен ви е подолг и поквалитетен сон.

Водолија

Денес внимавајте на сè што ве засега вас и вашите деловни соработници бидејќи некој ќе сака емотивно да ве уништи. Не дозволувајте другите да се збогатат на ваша сметка, особено кога станува збор за прекуокеански бизнис. Здравјето е стабилно.

Риби

Во следните неколку дена внимавајте на избрзаните одлуки на кои можеби сте склони. Никој не е должен да ве трпи или да соработува со вас ако не сте отворени за тоа. Убиецот е Меркур ретроградниот може да биде многу голем во негативна смисла ако не се слушате себеси.


Можеби ќе ве интересира: