ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Среда нема да носи среќа во љубовта кај неколку знаци

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Среда нема да носи среќа во љубовта кај неколку знаци


Постои граница помеѓу практичните интереси и емотивни задоволства. Не е дозволено се што ви се допаѓа.

Бик

На средба со блиската личност, дозволете си себе омилена забава или различни содржини кои го потврдуваат вашиот добар вкус.

Близнаци

Покажете му партнерот убав и интересен дел од реалноста, треба да верувате во заедничкиот договор и силните чувства.

Рак

Некој го привлекува вашето внимание, но се уште немате донесено конечна одлука. Емотивната несигурност која ја чувствувате произлегува од вашата недоверба.

Лав

Избегнувајте провокативно однесување и имплусивни реакциии во друштво со бликите личности. Внимателно бирајте го друштвото за омилената забава.

Девица

Пренесете ја својата емотивна инспиранција и добро расположение на блиска личност. Умеете да делувате многу занесно и неодоливо.

Вага

За жал, некој нема доволно разбирање за вашите емотивни потреби и не обрнува внимание на вашите коментари.

Шкорпија

Морате да имате доволно трпение за своето семејство, како и за различните промени со кои се соочуваа својата сакана личност.

Стрелец

Ве привлекува комбинација од емотивни, страствени и интелектуални врски, но на личноста која е покрај вас и недостасува нешто од тоа.

Јарец

Партнерот делува незадоволно и мрзоволно ги коментира вашите потреби. Понекогаш посакувате повеќе отколку што можете да добиете.

Водолија

Постои личност која ги внесува ведрите тоново во вашето расположение. Препуштете се на романтичните влијание.

Риби

За жал, вашите зборови не звучат искрено пред личноста која ви се допаѓа. Наместо на другите да им нудите совети и помош, подобро е да си ги задржите за себе.

Можеби ќе ве интересира: