ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Вторник - ден како од соништата за еден знак

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Вторник - ден како од соништата за еден знак

Овен

Не ви е лесно да ги остварите сите планови. Постојат околности кои малку ве оддалечуваат од остварувањето на вашите цели.  Ве очекува возбудливо познанство кое многу лесно би можело да ве доведе до нова љубовна авантура.

Бик

Може да очекувате дека ќе напредувате. Денешниот ден е поволен за вас, месецот е ваш. Доколку сте слободни, ве очекува ден кој може да ви донесе ново познанство.

Близнаци

Не сте сигурни дали треба да продолжите со истото хоби. Пред вас е период кој ви носи големи дилеми. Ќе запознаете интересна личност кон која за кратко време ќе почнете да имате силни чувства.

Рак

Пред вас е фаза во која ќе имате проблеми и компликации. Можете да очекувате неповолен ден. Неверојатно сте загрижени за љубовната состојба и многу работи ве оптеретуваат во овој период.

Лав

Изгубивте надеж и како веќе да не верувате во среќни краеви. Иако умеете да бидете мистериозни и таинствени, овојпат решивте со саканата личност да бидете искрени.

Девица

Немојте да се залетувате со новите одлуки. Многу работи би можеле да ве оптеретуваат. Доколку сте во врска, саканата личност ќе ви стави до знаење дека сака да бидете малку посериозни.

Вага

По драстичните промени, ситуацијата конечно полека се смирува. Ќе бидете среќни покрај личноста која ја сакате.

Шкорпија

Потребно ви е да имате повеќе трпение и да бидете смирени. Немојте да влегувате во брзоплети кавги. Ви делува дека партнерот нешто ви премолчува и дека не е сосема искрен пред вас.

Стрелец

Можете да добиете можност за нови успеси. Ве очекува период во кој се ќе ви оди во нагорна линија. Поволен е денот за решавање на проблемите во љубовната врска. Може да очекувате пресврт.

Јарец 

Компликациите кои успеавте да ги решите ве научија на важни лекции и поуки. Разочарани сте бидејќи од партнерот не добивте одговор каков што очекувавте. Полето на љубовта ќе биде неповолно.

Водолија

Можно е моментално да не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате, но ќе успеете да го промените тоа. На некој начин сте збунети. Односот со саканата личност тргна во сосема неочекуван правец.

Риби

Немојте премногу да брзате, не е поволен ден да се форсирате. Иако мислевте дека немате чувства за стариот партнер, по средбата со него се ќе ви се врати повторно.


Можеби ќе ве интересира: