Добро погледнете во нејзините очи: Принцезата Шарлот е копија на жената на која и денес сите ѝ се воодушевуваат (ФОТО)

Добро погледнете во нејзините очи: Принцезата Шарлот е копија на жената на која и денес сите ѝ се воодушевуваат  (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Сите кои зборуваа дека е голема штета што ниту едно од нејзините внучиња не личи на неа, сметаме дека се излажаа...

По крунисувањето и сè почестото појавување во јавност, корисниците на социјалните мрежи се согласни околу едно нешто - принцезата Шарлот е копија на својата баба. Колку и на прв поглед да не може да ја забележите сличноста помеѓу принцезата Дајана и нејзината внука, сметаме дека луѓето кои ја поддржуваат оваа теорија се во право.

Неколку профили на ТикТок објавија видеа на кои ги споредуваат принцезата Шарлот и принцезата Дајана и сличноста е неверојатна, двете принцези имаат ист мистериозен, помалку пргав поглед и изрази на лицето.

@catherine_vontrapp Charlotte was really channeling Diana this weekend #coronation #royalfamily #princess #charlotte #princesscharlotte #diana #charlotteprincessofwales #charlottewales #dianaprincessofwales #princessofwales #saymyname Love You So - The King Khan & BBQ Show

Се надеваме дека преслатката Шарлот ќе израсне во убавица каква што беше и нејзината баба, а дотогаш може да ужива. Без разлика дали личат или не, убавината е обележје и на двете. Но, очите не лажат, едвај чекаме да видиме во што ќе израсне оваа млада принцеза.

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: