Долгата коса е нејзин заштитен знак: Поради едно видео целиот свет слушна за украинската одбојкарка

Долгата коса е нејзин заштитен знак: Поради едно видео целиот свет слушна за украинската одбојкарка

Украинската одбојкарка Јулија Герасимова (32) важи за една од најубавите спортистки на денешницата.

Големата популарност ја доби поради необичното видео од својот танц на еден натпревар на Лига на шампиони, а набрзо потоа, тој со вртоглава брзина се прошири на социјалните мрежи.

Нејзините движења и смеење, како и погледот упатен кон непознатата личност која стои од другата страна на камерата ги воодушевија луѓето, а видеото никако да престане да се споделува.

Инаку, Герасимова со украинската репрезентација пред 5 години ја освои Европската лига, а со клубот „Химик“ беше и петкратна шампионка на Украина. Моментално настапува за укранскиот „Прометеј“.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: